Mistrzostwa Polski Juniorów: zawidowska młodzież z sukcesami!

Na początku lipca w Lublinie odbyły się 75 Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Zawidowianie, na co dzień wychowankowie MKS OSA Zgorzelec, mogą pochwalić się znaczącymi sukcesami – z imprezy przywieźli brązowy medal oraz rekord życiowy. Gratulujemy!

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów lekkiej atletyce, impreza odbyła się w dniach 2-4 lipca na stadionie w Lublinie. O sporych sukcesach mogą mówić zawidowianie – Tomasz Jędrzejczyk i Jakub Węgrzyn, obaj trenujący w Międzyszkolnym Klubie Sportowym OSA Zgorzelec. Tomek, po 6 latach ciężkich treningów, osiągnął swój pierwszy poważny sukces na arenie ogólnopolskiej. Jego rzut oszczepem na odległość 62,48 m wywindowała go na podium, zdobył brązowy medal, a jego wynik zaklasyfikowano do pierwszej klasy sportowej.

Bardzo dobrze spisał się także Jakub Węgrzyn, który w biegu 110 m przez płotki zajął 5 miejsce ustanawiając rekord życiowy na poziomie 14,43 s (co również stanowi pierwsza klasę sportową). Ponadto Jakub razem z innymi sportowcami z MKS OSA startował w sztafecie 4×400 m. Sztafeta została sklasyfikowana na 4 miejscu w Polsce.

Zawodnicy dziękują za pomoc w przygotowaniach do tej ogólnopolskiej imprezy: trenerowi – Robertowi Wochnie, władzom klubu i rodzicom, których wsparcie jest wprost bezcenne.