Wnioski na „stare” dowody osobiste tylko do 5 listopada

W związku z wprowadzeniem nowego systemu dowodowego informujemy, że wnioski na „stare” dowody osobiste będzie można składać tyko do 5 listopada (piątek). Przyjmowanie wniosków i wydawanie dowodów osobistych odbywać się będzie do godziny 12.00.

W związku z koniecznością wdrożenia z dniem 7 listopada 2021 r. nowych rozwiązań technicznych niezbędnych do wydania dowodu osobistego zawierającego odciski palców informujemy, iż wnioski na podstawie dotychczasowych przepisów przyjmowane będą wyłącznie do dnia 5 listopada 2021 r. do godziny 12:00.

Od poniedziałku 8 listopada 2021 roku Polacy będą mogli składać wnioski o dowody osobiste według nowego wzoru z drugą cechą biometryczną – odciskami palców.

Odciski palców i odwzorowanie podpisu właściciela dowodu osobistego – to elementy, które znajdą się w warstwach elektronicznej i graficznej wydawanych w Polsce dowodów osobistych.

W związku z wprowadzeniem w Polsce nowych dowodów nie będzie konieczności obowiązkowej wymiany ważnych dokumentów. Z dotychczasowego dowodu będzie można korzystać do czasu, aż do utraty jego ważności.

Skip to content