Przy szkole powstanie mini sad pełen miejskich osobowości

W połowie listopada ubiegłego roku zawidowska podstawówka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie pn. „Kwitnąca szkoła”. Zadanie konkursowe polegało na zredagowaniu zwięzłego, aczkolwiek przekonującego opisu postaci, której imię mogłaby nosić jabłoń zasadzona na dziedzińcu szkoły. Organizator rozstrzygnął konkurs. SP w Zawidowie znalazła się w gronie laureatów! I otrzymała nie jedno a osiem sadzonek jabłoni. Każda z nich będzie miała swojego miejskiego ambasadora. Gratulujemy!

Jak już informowaliśmy Państwa w połowie listopada 2022r. zawidowska podstawówka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie pn. „Kwitnąca szkoła”, której organizatorem była Fundacja State of Poland. 

Do wygrania były jabłonie, które ozdobią i ożywią przestrzeń publiczną. Co trzeba było zrobić, aby otrzymać te aromatyczne drzewka? 

Wytypować postać zasłużoną dla miasta, której imię i nazwisko będzie nosiło drzewko posadzone na szkolnym dziedzińcu, zareagować przekonujący opis postaci i przesłać do fundacji. Pojawiły się różne nazwiska zasłużonych zawidowian. Lista nazwisk była długa, typowali zarówno uczniowie SP, jak i dorośli mieszkańcy. W rezultacie pani Monika Kapszewicz, inicjatorka akcji ze strony SP, postanowiła przesłać do organizatora 8 nazwisk wraz z biogramami. 

Fundacja ogłosiła już wyniki i postanowiła polskimi gatunkami jabłoni uhonorować wszystkie 8 kandydatur.

Póki co nie zdradzimy Państwu imion i nazwisk osób, które będą ambasadorami tego przedsięwzięcia. 

Finał projektu zaplanowano na marzec 2023, kiedy to organizatorzy konkursu prześlą do szkół sadzonki jabłoni i odbędzie się oficjalne sadzenie tych pięknych drzew, które pysznią się smacznymi owocami. 

Skip to content