Piotr Kosewicz Mistrzem Polski w rzucie dyskiem!

Stało się, utytułowany, wielokrotny mistrz kraju w rzucie dyskiem – Robert Jachimowicz musiał uznać wyższość dotychczasowego dwukrotnego wicemistrza – Piotra Kosewicza.

W dniach 19-21 lipca w Bydgoszczy na Stadionie Zawiszy odbyły się 47. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski połączone z World Para Athletics Grand Prix. W zawodach rywalizowali paralekkoatleci z 35. krajów.

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja pomiędzy aktualnym Mistrzem Europy Piotrem Kosewiczem z obrońcą tytułu Robertem Jachimowiczem. Zawidowianin nie pozostawił wątpliwości, że nastąpiła zmiana warty i zwyciężył z przewagą blisko dwóch metrów . Piotr rzucił na odległość 20.90m, natomiast Robert Jachimowicz 19,19m.

Wynik, który osiągnąłem podczas mistrzostw, nie jest moim najlepszym wynikiem w tym sezonie, gdyż w maju w Słubicach na Grand Prix rzuciłem dyskiem na odległość 21.41m, co daje mi na chwilę obecną pierwsze miejsce na listach światowych. Jestem jednak zadowolony ze startu w Bydgoszczy, gdyż mam świadomość, że ten sezon jest bardzo długi. Warto pamiętać, że w tym roku mistrzostwa świata są bardzo późno. Paralekkoatleci zaczną rywalizację w Dubaju, w listopadzie i na ten właśnie termin szykuję sto procent formy.”

47. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski połączone z World Para Athletics Grand Prix. Bydgoszcz 2019

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Skip to content