Zabrzmiał pierwszy dzwonek – dzieci ruszyły do szkoły!

Wczoraj tj. 2 września br. po dwumiesięcznym wypoczynku uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawidowie rozpoczęli nowy rok 2019/2020. Uczniów powitali nauczyciele, dyrekcja i burmistrz miasta.

Nowy rok szkolny zainaugurował uroczysty apel, który tradycyjnie odbył się w sali sportowej im. Marianny i Władysława Margasów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor SP Krzysztof Mach, który przywitał wszystkich przybyłych. W wystąpieniu podkreślił także, że szkoła jest gotowa na powrót swoich wychowanków, bo w czasie gdy oni wypoczywali i regenerowali siły, w budynku trwały remonty. – Odnowiliśmy sanitariaty i niektóre sale lekcyjne, ładnie i estetycznie wygląda także otoczenie szkoły, poinformował o postepach K. Mach.

Głos zabrał także burmistrz Miasta, Robert Łężny, który życzył dzieciom i młodzieży sukcesów w zdobywaniu wiedzy, nauczycielom zaś cierpliwości i radości z nauczania!

Nowy rok szkolny w zawidowskiej placówce rozpoczęło 308 uczniów, w tym 33 pierwszoklasistów, dla których ten dzień był nie lada przeżyciem. Osłodą okazały się zapewne energetyczne tornistry, które sprezentowała pierwszakom Fundacja PGE.

Wszystkim dzieciom życzymy dobrych wyników w nauce, samych ciekawych lekcji i zawiązania wielu przyjaźni. Natomiast nauczycielom i pracownikom oświaty spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.

Specjalnych życzeń nie może zabraknąć również dla najmłodszych uczniów, którzy nieśmiało wkraczają w szkolne progi. Dla Was niech ten czas okaże się wielką przygodą, pełną niespodzianek i pozytywnych emocji.

Na koniec coś sympatycznego, czyli wykaz dni wolnych od zajęć, a będzie ich sporo, bo aż 187 dni.

  • Pierwszy wolny dzień będzie 14 października, w których wypada Dzień Nauczyciela. Nie we wszystkich szkołach jest to dzień wolny, ale zwykle odbywają się wtedy różnego rodzaju uroczystości i akademie.
  • W listopadzie będą to 1 (piątek) i 11 (poniedziałek) dzień miesiąca.
  • Następna jest przerwa zimowa, która wypada w tym roku szkolnym bardzo korzystnie, bo w sobotę 21 grudnia i potrwa do 1 stycznia.
  • Kolejne dni wolne to ferie od 27 stycznia do 9 lutego.
  • Przerwa świąteczna związana z Wielkanocą zacznie się dopiero 9 kwietnia. Potrwa ona do 14 kwietnia.
  •  1 maja (piątek)– Święto pracy.
  • Przepadnie wolne 3 maja (niedziela) – Konstytucji Trzeciego Maja/
  • 11 czerwca (czwartek) – Boże Ciało to także nie najlepsza wiadomość dla uczniów. W 2019 roku wypadający 20 czerwca wolny dzień wydłużył uczniom wakacje.

Rok szkolny 2019/2020 zakończy się w piątek 26 czerwca.

Skip to content