Zawidów. Czy w sytuacji kolejnych obostrzeń rządu można pójść na cmentarz i odwiedzić grób bliskich?

Zbliżają się święta wielkanocne. Wiele osób chciałoby uporządkować groby bliskich zmarłych, zapalić znicz czy też zostawić świeże kwiaty – mówi burmistrz Zawidowa. Niestety, w tym roku w trosce o zdrowie swoje i innych, proszę mieszkańców, by zrezygnowali z tej tradycji. 

Wizyta na cmentarzu to dla wielu osób rytuał przy okazji zbliżających się świąt. Im bliżej do Wielkanocy, tym więcej osób zacznie odwiedzać nekropolie, narażając siebie i bliskich na zakażenie koronawirusem. 

Mieszkańcy Zawidowa przestrzegają zasad związanych z epidemią, pilnują się i dlatego wierzę, że w tym roku świadomie i odpowiedzialnie zrezygnują z tych odwiedzin. To wszystko dla dobra naszego i naszych bliskich– mówi gospodarz Miasta. Nie chcemy urzędowo zamykać cmentarza komunalnego, dlatego apelujmy o rozwagę i umiar. 

Przypominamy:

Pójście na cmentarz nie jest niezbędne do funkcjonowania w tym momencie, tak jak wyjście do sklepu po jedzenie czy do apteki po leki. Dlatego powinniśmy się wstrzymać od wizyt na cmentarzach. Im rzadziej będziemy wychodzić z domów, tym szybciej zażegnamy kryzys związany z koronawirusem. 

Skip to content