Wiosna i lato bez imprez w Zawidowie. Druga połowa roku pod znakiem zapytania

Co roku o tej porze Ośrodek Kultury w Zawidowie na ostatni guzik miał już dopiętą imprezę z okazji Dnia Dziecka, przygotowywał się też do największej miejskiej imprezy plenerowej pn. Święto Miasta. Dziś już wiemy, że obie te imprezy się nie odbędą. Powód – koronawirus. 

Okres letni obfituje w różne wydarzenia organizowane na otwartej przestrzeni. W tym roku jednak epidemia pokrzyżowała plany organizatorom i miłośnikom zabaw w plenerze. W Zawidowie nie odbędzie się ani Dzień Dziecka, ani Święto Miasta, obchodzone od kilku lat na początku sierpnia. 

Decyzją rządu do odwołania zawieszone są wszelkie imprezy masowe w kraju. Nie wiadomo, kiedy zakaz zostanie zniesiony. 

Burmistrz Zawidowa podjął już decyzję w sprawie imprez organizowanych w sezonie letnim.

Od czerwca do końca sierpnia nie będziemy organizować żadnych imprez. Co do drugiej połowy roku – czekamy na rozwój wydarzeń – zapowiada burmistrz Robert Łężny.  

Przypomnijmy, że tegoroczne sierpniowe Dni Miasta miały odbyć się w ramach imprezy pn. „15.lecie Miast Partnerskich, Zawidowa oraz Bernstadt auf dem Eigen”, na których organizację gmina pozyskała pieniądze ze środków unijnych. Impreza miała potrwać 3 dni i obfitować w różne atrakcje. Ze względów bezpieczeństwa odbędzie się za rok.

Skip to content