Wycieczka po kulisach filmowych w Görlitz

Z powodu powodzenia u filmowców miasto bywa żartobliwie nazywane Görliwood. Skuś się na wycieczkę śladami międzynarodowych produkcji kinowych!

Zachowany układ starego miasta i zabytki z wieku epok przyciągają filmowców do Görlitz niczym magnes. Kręcono tu sceny do filmów: „Grand Budapest Hotel” (wiele zdjęć powstało we wcześniej wspomnianym domu towarowym) Wesa Andersona, „Bękarty wojny” Quentina Tarantino, „Lektor” Stephena Daldry’ego, czy też „Obrońcy skarbów” Georga Clooney’a. Z powodu powodzenia u filmowców miasto bywa żartobliwie nazywane Görliwood.

Podczas zwiedzania odkryją Państwo niektóre z takich miejsc, zapoznają się z „Walk of Goerliwood” i sami się przekonają dlaczego gwiazdy kina świetnie się tu czują.

Termin wycieczki: 1.08.2020 godz. 14:00
Miejsce spotkania: Görlitz-Information (Obermarkt 32)
Czas trwania: około 90 minut
Cena: 9,50 EUR za osobę, dzieci do lat 14 za darmo, 7,50 EUR ze zniżką dla uczniów, studentów i osób niepełnosprawnych
Uwagi: Bilety do nabycia w informacji turystycznej Görlitz-Information. Jeśli liczba chętnych przekracza 8 osób, prosimy poinformować nas o tym z wyprzedzeniem. Dzięki temu będziemy mogli zagwarantować Państwu udział w oprowadzaniu w wybranym terminie. Zwiedzanie w języku polskim.
Kontakt: Telefon: +49 (0) 3581 – 47570.

Oficjalna strona: https://www.goerlitz.de

Źródło/Zdjęcie: Europastadt Görlitz Zgorzelec GmbH

Skip to content