Rozpoczęcie roku szkolnego. Przez COVID-19 było inaczej niż zwykle

Za nami rozpoczęcie roku szkolnego w SP Zawidowie. Nie da się ukryć, że było inaczej niż zwykle, bez gwaru i śmiechu, za to w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego.  

Dziś uczniowie rozpoczęli rok szkolny 2020/21. Z uwagi na zagrożenie COVID-19 odbywał się z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego. Nie było zatem uroczystego apelu i tradycyjnych przemówień. Uczniowie z młodszych klas spotkali się o godzinie 8.00 na sali sportowej im. Mariany i Władysława Margas, gdzie dzieci powitał dyrektor, burmistrz miasta oraz przewodniczący rady rodziców.

Musimy dbać o zachowanie rygorów sanitarnych, stąd oczywiste zmiany – tłumaczył dzisiaj zmiany Krzysztof Mach, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie. Wspólnie z całą kadrą pedagogiczną dołożyliśmy wszelkich starań, aby wasz powrót szkoły był bezpieczny. Przygotowaliśmy odpowiednie rozwiązania, które pozwolą na prowadzenie zajęć w sposób ograniczający ryzyko – zapewniał dyrektor. 

Po krótkim powitaniu z dyrektorem SP i zaproszonymi gośćmi uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, podobnie jak starsze roczniki.

Informacje, o tym jak teraz będzie teraz funkcjonowała szkoła, można znaleźć na stronie szkoły oraz w e-dzienniku. Więcej na temat obowiązujących procedur w zawidowskiej SP można znaleźć TU.

 

Skip to content