Pamiętacie jeszcze, jak wygląda śnieg? Zobaczcie Zawidów w białej scenerii

Idą święta, ulice mienią się kolorowymi światełkami, witryny sklepowe kuszą bogatą ofertą prezentów. Wszędzie czuć zapach i aurę wytęsknionego grudnia. I jak co roku pada pytanie, czy tym razem spadnie śnieg? Raczej nie – prognozują synoptycy. Ale jeśli chcecie przypomnieć sobie, jak wygląda Zawidów w białej scenerii, zobaczcie nasze zdjęcia sprzed 8 lat. 

Przyszedł grudzień, a wraz z nim świąteczna atmosfera. Tylko płatków śniegu brak. Niestety w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, na białe pejzaże za oknem raczej nie mamy co liczyć – prognozują synoptycy.

Ostatnie lata pokazują, że dla zdecydowanej większości mieszkańców Polski biała zima odeszła w zapomnienie. Śnieg, nawet jeśli pada, to ze względu na coraz wyższe temperatury powietrza szybko się topi.

Według prognoz długoterminowych na opady śniegu nie ma szans nawet w styczniu. Temperatury będą dodatnie, a jedynym opadem z nieba będzie przelotny deszcz.

Starsi mieszkańcy pamiętają jednak czasy, gdy opady śniegu paraliżowały miasto, a temperatura osiągała dwucyfrowe wartości poniżej zera. Jeśli tęsknicie za zimą, zobaczcie zdjęcia Zawidowa pod białą puchową pokrywą.

Skip to content