Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Zawidowa

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Dzisiaj (23.12.) zostało przekazane do zawidowskiego magistratu. 

Dzisiaj, wczesnym rankiem do Urzędu Miejskiego w Zawidowie dotarło Betlejemskie Światło Pokoju – symbol ciepła, miłości, pokoju, a przekazali je gospodarzowi Miasta harcerze z 10 GDH „Kocia Skała” – Kamila i Jerzy Stankiewiczowie. 

Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła różniła się znacznie od wcześniejszych. Przekazanie odbyło się w kameralnym gronie i z zachowaniem zasad sanitarnych.

Dziękuję w imieniu mieszkańców Zawidowa. Niech ciepło tego światła rozbłyśnie w każdym z nas w czasie tegorocznych świąt. A Nowy Rok obdarzy nas przede wszystkim zdrowiem, przyniesie stabilizację i równowagę – mówił burmistrz Robert Łężny.

Światełko Pokoju to piękna tradycja: w 1986 roku w Australii rozpoczęła się akcja skautów i harcerzy roznoszenie światełka będącego symbolem pokoju, miłości, braterstwa i nadziei pochodzącego z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Od tego czasu Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane do kościołów, szkół, urzędów, szpitali, instytucji oraz mieszkańców.

Skip to content