„Anioł i książki” – konkurs rozstrzygnięty, nagrody wręczone

Anioły czytają, układają woluminy w bibliotece, czuwają nad dziećmi, które sięgają po lektury i zachęcają do dbania o książki. W miniony piątek biblioteka szkolna oraz urząd Miejski w Zawidowie nagrodzili uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Anioł i książki”. 

Nauka w czasach pandemii nie jest łatwa, dzieciom brakuje nie tylko kontaktu z rówieśnikami, ale i oddechu od komputera. Stąd pomysł na organizację konkursu plastycznego dla uczniów zawidowskiej podstawówki. Konkurs miał za zadnie zachęcić dzieci do kreatywnego spędzania czasu wolnego i jednocześnie rozwijania w nich potrzeby kontaktu z książką. 

Konkurs polegał na namalowaniu lub stworzeniu w programie graficznym pracy plastycznej, na której anioł z zawidowskiego herbu zachęca do czytania, dbania o lektury i rozwiania pasji czytelniczej. 

Dzieci miały dwa miesiące na stworzenie prac i przekazanie ich do biblioteki szkolnej.  Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Szkoły Podstawowej w Zawidowie wyłoniła zwycięzców i przyznała nagrody.

Uroczyste przyznanie nagród nastąpiło w ubiegły piątek tj. 12 lutego 2021 r. Nagrody wręczyli – Robert Łężny, burmistrz miasta oraz Krzysztof Mach, dyrektor SP w Zawidowie. Ze względów epidemiologiczno- sanitarnych uroczystość była skromna, bez apelu i publiczności. 

Cieszę się, że w tym trudnym czasie mogliśmy sprawić dzieciom odrobinę radości. Wszystkim uczniom gratuluję wyobraźni i pracowitości. Dziękuję za udział w konkursie i gwarantuję, że takich kreatywnych zabaw z nagrodami będzie więcej – podsumował burmistrz R. Łężny.

Nagrodzeni uczniowie:

  1. Miejsce Patryk Hampel
  2. Miejsce Karol Mielcarek
  3. Miejsce Zuzanna Korzeniewska

Wyróżnienia otrzymali: Katerina Bińkowska, Hanna Walczak, Martyna Wiszowska, Łucja Gerke, Hanna Kozieł.

Serdecznie gratulujemy!

I. Miejsce Patryk Hampel
II. Miejsce Karol Mielcarek
III. Miejsce Zuzanna Korzeniewska

Ikona Elektronicznego Biura Obsługi Formularze do wydruku dostępne na portalu eBOI Gminy Zawidów

Skip to content