06 Paź 2017

Dziś (6.10) w Przedszkolu Publicznym w Zawidowie odbyła się ważna uroczystość – pasowanie na starszaka. Dzieci przysięgały się pilnie się uczyć i być przykładem dla młodszych przedszkolaków. Ich słowa przypieczętował legendarny ołówek pani dyrektor.

Zanim jednak doszło do uroczystego aktu pasowania dzieci recytowały, śpiewały, tańczyły i rozwiązywały test. A na teście  trzeba było liczyć, głoskować, podskakiwać na jednej nodze, prezentować prawą i lewą rękę, mrugać okiem i znać wszystkie zwierzęta, te z lasu, farmy i ogrodu egzotycznego. Na szczęście dzieci znały wszystkie odpowiedzi, wszak to starszaki. A one już jedną nogą są w szkole! Najtrudniejsza jednak próba czekała na końcu - skosztowanie soku z cytryny. I tu niespodzianka, smakował wszystkim!

Chwilę potem dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, ktorego dokonała pani dyrektor, Wiesława Młynek. Pamiątkowe dyplomy wręczyli starszakom burmistrz miasta, Robert Łężny i wychowawczyni pani, Ewa Stankiewicz.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

 baner strazak

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!