05 Lis 2018

Gmina Miejska Zawidów planuje w najbliższym czasie przystąpić do konkursu na dotacje unijne dla mieszkańców, chcących wymieniać nieekologiczne kotły i piece w swoich budynkach jednorodzinnych.

Chodzi przede wszystkim o zamianę na bardzo wygodne i tanie w eksploatacji pompy ciepła, ale także instalacje gazowe. W tym celu Gmina nawiązała współpracę z grupą innych dolnośląskich gmin oraz wyspecjalizowaną organizacją inżyniersko-projektową „Centrum Technologii Energetycznych”.
Konkurs, w ramach którego gminy planują pozyskać pieniądze na dofinansowanie zakupu i montażu nowoczesnych instalacji grzewczych, odbędzie się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 procent, a realna dotacja od 15 do 40 tys. złotych.
Teraz najważniejszym zadaniem dla nas jest ocenienie skali zainteresowania mieszkańców Zawidowa taką inicjatywą – mówi burmistrz Robert Łężny. - W tym celu będziemy gromadzić ankiety od zainteresowanych osób oraz wstępne deklaracje.
- Rozpoznanie potrzeb to niezbędny etap przygotowawczy dla opracowania dokumentacji projektowej do uzyskania dotacji – dodaje R. Łężny.
W najbliższym czasie zorganizowane zostanie spotkania informacyjne, na którym samorządowcy wespół z zaproszonymi ekspertami wyjaśnią zasady działania programu oraz możliwości udziału mieszkańców.

Termin i miejsce spotkania informacyjnego:

16 listopada (piątek), godz. 17.30
Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie, plac Wolności 9
Cza trwania: ok 2 godziny
Deklarację zainteresowania wraz z ankietą będzie można uzyskać w trakcie spotkania informacyjnego.
Tematyka spotkania:
• Pompa ciepła, instalacja gazowa, kocioł na biomasę, a może fotowoltaika do celów grzewczych? Czym się kierować dokonując wyboru? - uwarunkowania techniczne i energetyczne instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych - korzyści, szanse, zagrożenia, wymogi;
• W jaki sposób mieszkańcy będą mogli uzyskać dotację? - uwarunkowania finansowe udziału w planowanym projekcie grantowym, prawa i obowiązki grantobiorców w okresie realizacji projektu oraz jego trwałości;
• Instruktaż wypełnienia ankiet i deklaracji służących diagnozie zapotrzebowania na instalacje fotowoltaiczne w gminie;
• Pytania i odpowiedzi.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!