31 Maj 2019

Dom Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu działa już 70 lat. Swój jubileusz placówka obchodziła wczoraj, 30 maja br. Nie brakowało wzruszeń, podziękowań, prezentów i znakomitych gości.

To był niezwykły jubileusz pełen wspomnień. Już od 70 lat Dom Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu świadczy usługi opiekuńczo - terapeutyczno - bytowe osobom niepełnosprawnym i samotnym. Wczoraj świętował swój jubileusz.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta. Po niej dyrektor DPS, Danuta Świątek, przywitała wszystkich zaproszonych gości, a było ich naprawdę wielu. Na jubileusz przybyli samorządowcy na czele ze starostą powiatu, Arturem Bielińskim i wicestarostą Mirosławem Fiedorowiczem. Pojawili się także przedstawiciele służb mundurowych, członkowie stowarzyszeń z którymi współpracuje placówka, przedstawiciele mopsów z całego powiatu oraz rodziny mieszkańców DPS-u.

Zawidów reprezentował burmistrz Robert Łężny oraz Anna Kozłowska, kierownik MOPS. Warto nadmienić, iż w zgorzelecka „Jutrzenka” tworzy dom także dla czwórki mieszkańców Zawidowa.
Zgorzelecki DPS, którzy znajduje się przy ulicy Przechodniej 8, to miejsce które pozwala swoim pensjonariuszom, mimo chorób czy zaawansowanego wieku, wciąż być aktywnym i pozytywnie nastwionym do życia. Jego mieszkańcy pielęgnują swoje zainteresowania, zawierają przyjaźnie, odpoczywają i są w dobrej formie. Czuwa nad tym wykwalifikowany personel, świadczący fachową opiekę.
- Robimy wszystko, żeby nasi pensjonariusze czuli się tu dobrze. To ich dom i to oni mają być tutaj szczęśliwi – podkreślała w swoim przemówieniu wyraźnie wzruszona D. Świątek.

Na finał zaplanowano gigantyczny tort, poczęstunek, występy artystyczne i zabawę taneczną. Goście mieli okazję powspominać i podzielić się refleksjami przy kawie, cieście czy przystawkach.

Wszystkim mieszkańcom „Jutrzenki” życzymy dużo zdrowia i uśmiechu! Pracownikom gratulujemy wspaniałego jubileuszu! Niech dopisuje Wam pogoda ducha i przeświadczenie o tym, iż Wasza praca w nosi w życie innych spokój, poczucie stabilizacji i szczęścia!

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!