05 Cze 2019

Burmistrz Miasta Zawidów apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności w związku z aktywnością podmiotów żerujących na ludzkiej naiwności i obiecujących załatwienie dotacji tj. dofinansowania z RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 – działanie 3.3.e. na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła na nowe, ekologiczne.

Podmioty te w chwili obecnej nasiliły swoje działania na terenie Dolnego Śląska i przybierają one formę spotkań z mieszkańcami, którym proponuje się podpisywanie umów o dotację, co jest daleko idąca manipulacją, żerującą na niewiedzy mieszkańców.

W związku z powyższym burmistrz wyjaśnia:

Gmina Zawidów wraz z kilkoma innymi gminami przystąpiła do „Koalicji na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Zachodniego Obszaru Interwencji (ZOI)”, której liderem jest Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość z siedzibą przy ulicy Stalowej nr 2 w Świdnicy. Lider w imieniu ww. gmin z dniem 26 kwietnia br. złożył wniosek do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej o uzyskanie dofinansowania zadań z działania 3.3.e.
Instytucja ta ma około pół roku na rozpatrzenie wniosku. Po tym okresie uzyskamy informację, czy dofinansowanie zostanie nam (gminie) udzielone oraz w jakiej wysokości. Jeśli dofinansowanie zostanie nam udzielone wówczas na stronie internetowej pojawi się informacja dla mieszkańców o naborze wniosków na wymianę starych źródeł ciepła na nowe.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!