Artykuły
28 Lis 2019

Szkoła Podstawowa w Zawidowie przystąpiła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Dzięki rządowemu programowi uczniowie i nauczyciele mają teraz nieograniczony dostęp do bezpłatnego, szerokopasmowego Internetu oraz możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.

Ma być szybki, bezpieczny i przede wszystkim bezpłatny, mowa o Internecie, z którego od niedawna korzysta zawidowska Podstawówka w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Zgodnie z projektem ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej wszystkie placówki szkolne w Polsce zostaną podłączone do Internetu o przepustowości 100 Mb/s do końca 2020 roku. Pieniądze na to ma Ministerstwo Cyfryzacji.

Szkoła w Zawidowie będzie mogła zatem korzystać online z programów edukacyjnych, filmów i wszystkich dóbr, jakie są dziś dostępne w sieci. Jednocześnie system jest tak zabezpieczony, żeby podczas korzystania z poczty elektronicznej czy przeglądania sieci nie wkradł się tam żaden wirus. Tak wielka sieć będzie oczywiście narażona na ataki. Ponadto na system pozakładane są blokady na szkodliwe oprogramowania oraz treści zawierające agresję, przemoc, pornografię czy promujące narkotyki. Dyrektor szkoły otrzymywać będzie raport dotyczący monitoringu zagrożeń, dane o wadliwym oprogramowaniu i wszystkich innych niebezpiecznych zdarzeniach w sieci użytkowanej szkołę.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!