11 Wrz 2017

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

ważność: od godz. 07:30 dnia 11.09.2017

         do godz. 07:30 dnia 12.09.2017

  W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie regionu przejściowo rozpogodzenia. Na wschodzie miejscami opady deszczu, zwłaszcza rano i po południu. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy na zachodzie regionu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad ranem rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite, nad ranem z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w drugiej połowie nocy stopniowo zanikające. Na krańcach wschodnich deszcz przejściowo o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów lokalnie do 12 mm. Temperatura minimalna od 10°C na zachodzie do 13°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
  W dzień zachmurzenie duże, na zachodzie regionu z większymi przejaśnieniami, przejściowo z rozpogodzeniami. Na wschodzie okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy na zachodzie regionu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad ranem rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite, nad ranem z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w drugiej połowie nocy stopniowo zanikające. Na Ziemi Kłodzkiej opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów od 5 mm do 15 mm. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) okresami opady deszczu, w nocy na wschodzie regionu okresami umiarkowane. Temperatura od 6°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

ważność: od godz. 07:30 dnia 12.09.2017

         do godz. 07:30 dnia 13.09.2017

  W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie regionu. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.
  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie regionu. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) miejscami przelotny deszcz. Temperatura od 4°C do 7°C. Wiatr  umiarkowany i dość silny,  południowo-zachodni i zachodni.

prognoza nr 29793/2017 opracował synoptyk dyżurny IMGW-PIB Michał Mercik, dnia 2017-09-11 06:01

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

 baner strazak

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!