02 Sty 2018

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

ważność: od godz. 07:30 dnia 20.12.2017

         do godz. 07:30 dnia 21.12.2017

W dzień zachmurzenie duże. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność do 400 m, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo możliwe większe przejaśnienia. Postępujące od zachodu regionu słabe opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Przejściowo opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół słaby, zachodni i południowo-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Postępujące od zachodu opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, lokalnie podczas przejaśnień spadek do -7°C. Wiatr na ogół słaby, zachodni i południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w nocy okresami opady śniegu. Wzrost temperatury od -7°C początkowo w dzień do 0°C w nocy. Wiatr w dzień słaby i umiarkowany, w nocy umiarkowany i dość silny, północny i północno-zachodni.

ważność: od godz. 07:30 dnia 21.12.2017

         do godz. 07:30 dnia 22.12.2017

  W dzień zachmurzenie duże, po południu miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, jedynie na wschodzie regionu początkowo także deszczu ze śniegiem i deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, później umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
  W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź, przechodzące od zachodu regionu w deszcz. Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie do 4°C na zachodzie regionu. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, później umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu ze śniegiem lub mżawki, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w dzień opady śniegu, przejściowo także deszczu ze śniegiem. W nocy okresami opady śniegu. Temperatura w dzień od -1°C do 1°C, w nocy obniżająca się do około -5°C. Wiatr w dzień silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 75 km/h, w nocy bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 85 km/h, północno-zachodni, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!