25 Maj 2018

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO

ważność: od godz. 07:30 dnia 16.03.2018

         do godz. 07:30 dnia 17.03.2018

  W dzień zachmurzenie całkowite. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, od północnego zachodu stopniowo przechodzące w śnieg. Okresami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 4 mm do 10 mm, lokalnie do 13 mm, przyrost pokrywy śnieżnej od 3 cm do 7 cm, głównie na północy i północnym zachodzie regionu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C wystąpi w pierwszej połowie dnia, później spadek temperatury do około -1°C wieczorem. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni, przy opadach śniegu może powodować zawieje śnieżne.
  W nocy zachmurzenie całkowite. Okresami opady śniegu, początkowo miejscami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 6 cm, głównie na wschodzie regionu. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni, powodować może zawieje śnieżne.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
  W dzień zachmurzenie całkowite. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, od zachodu stopniowo przechodzące w śnieg. Okresami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 4 mm do 10 mm, lokalnie na wschodzie regionu do 14 mm, przyrost pokrywy śnieżnej od 3 cm do 8 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C wystąpi w pierwszej połowie dnia, później nastąpi spadek do około -2°C wieczorem. Wiatr przed południem słaby i umiarkowany, po południu umiarkowany, porywisty, północno-wschodni, przy opadach śniegu powodujący zawieje śnieżne.
  W nocy zachmurzenie całkowite. Opady śniegu, początkowo miejscami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm, głównie na wschodzie regionu. Temperatura minimalna od -9°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, powodujący zawieje śnieżne.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, w dzień i początkowo w nocy okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura obniżająca się od -2°C początkowo w dzień do -12°C w nocy. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

ważność: od godz. 07:30 dnia 17.03.2018

         do godz. 07:30 dnia 18.03.2018

  W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne.
  W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Początkowo możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -10°C do -8°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni i wschodni, powodujący miejscami zamiecie śnieżne.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
  W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni, powodujący zamiecie śnieżne.
  W nocy zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -12°C do -9°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni, powodujący zamiecie śnieżne.
  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -15°C do -12°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach w dzień do 70 km/h, w nocy do 80 km/h, wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

prognoza nr 9417/2018

opracował synoptyk dyżurny IMGW-PIB Piotr Mańczak,

dnia 2018-03-16 05:50

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!