Druga tura wyborów. Nowe zasady głosowania w lokalach wyborczych

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca br. Nowe zasady głosowania w lokalach wyborczych przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie ministra zdrowia. Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w pierwszej kolejności.  

We wtorek w Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii koronawirusa dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym. 

Druga tura wyborów. Jak głosować? Nowe zasady 

Zgodnie z nowymi przepisami w lokalu wyborczym w pierwszej kolejności obsługiwane będą osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat oraz osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub te, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie. 

W niedzielnych wyborach prezydenckich wyborcy nadal będą musieli pamiętać o środkach ostrożności, m.in: obowiązku zakrycia ust i nosa przy pomocy maseczki, dezynfekcji rąk lub przyjściu w rękawiczkach.

12 lipca w drugiej turze wyborów zmierzą się urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski

Skip to content