Rządowy konkurs szczepionkowy. Zawidów laureatem, który otrzyma 1 mln złotych

Ogłoszono wyniki rządowego „Konkursu Rosnąca Odporność”. W konkursie nagrody finansowe otrzymują gminy, w których uzyskano najwyższy przyrost poziomu w pełni zaszczepionych mieszkańców gminy przeciw COVID-19. W powiecie zgorzeleckim nagrodę finansową w postaci miliona złotych otrzyma Zawidów. 

Jak czytamy w regulaminie celem rządowego konkursu jest utrwalenie i promocja samorządowych działań w zakresie walki z epidemią COVID-19. 

Zasady obliczania wyników polegały na badaniu przyrostu poziomu w pełni zaszczepionych mieszkańców gminy od dnia 1 sierpnia 2021 r. (przyrost liczony jest w punktach procentowych). W Zawidowie ten przyrost wyniósł 9,463 punktów procentowych, co zaowocowało gratyfikacją finansową w postaci miliona złotych.

Ta nagroda to przede wszystkim zasługa mieszkańców, którzy wykazali się odpowiedzialnością i wyłączyli się w walkę z COVID-19, decydując się na szczepienia. Szczepienia to na chwilę obecną jedyna droga do zażegnania pandemii koronawirusa i powrotu do normalnego funkcjonowania. Bardzo Państwu dziękuję za dojrzałą postawę!podkreślał burmistrz Robert Łężny.

Skip to content