Trwa spis powszechny. Ilu zawidowian jest spisanych na dzień 19 lipca?

W Zawidowie spisanych jest aktualnie się 56,39 mieszkańców. To szósty wynik w całym województwie. Lepsi są od nas: Świeradów Zdrój, Udanin, Kamienna Góra, Miękinia i Ciepłowody. W całym województwie spisało się do tej pory 42,25 % mieszkańców, co lokuje Dolny Śląsk na 12 miejscu w Polsce. 

Od 1 kwietnia br. trwa w kraju narodowy spis powszechny, który przypominamy że jest obowiązkowy!

Na 19 lipca 2021 w Zawidowie w ramach Narodowego Spisu Powszechnego spinanych jest 2330 osoby, niespisanych pozostaje wciąż 1802 mieszkańców – raportuje Główny Urząd Statystyczny.

Co zrobić, aby się spisać?

Najłatwiej poprzez aplikację spisową, która dostępna jest na stronie www.spis.gov.pl Formularz nie jest trudny do wypełnienia – zajmuje mniej więcej 20 minut.

Obowiązek spisowy pomagają także wypełnić rachmistrzowie, których w Zawidowie jest dwóch. Przypominamy, że rachmistrzowie dzwonią do mieszkańców z następujących numerów telefonów: 

  •  22 828 88 88
  • 22 279 99 99

Jeżeli nie odbierzemy telefonu do rachmistrza, to zadzwoni do nas ponownie. Do rachmistrza można również oddzwonić, na numer z którego telefonował. Spis z rachmistrzem przebiega szybko, sprawnie i rzetelnie.

W spisie pomaga też Urząd Miejski w Zawidowie, gdzie dostępne jest stanowisko do samospisu internetowego. 

Drodzy Mieszkańcy! Zawidowski spis idzie naprawdę dobrze „spisujecie” się i Wy, i rachmistrzowie, którzy ciężko pracują, abyśmy obowiązek spisowy zrealizowali jeszcze przed 30 września br.

Numery, z których dzwonią rachmistrzowie.
Skip to content