Zawidów i Bernstadt będą świętować jubileusz współpracy partnerskiej

Już w najbliższy weekend tj. 28-29 sierpnia br. w Parku Miejskim im. Jakuba Boehme w Zawidowie odbędzie się duża impreza plenerowa z okazji 15-lecia współpracy miast – Zawidowa i Bernstadt auf dem Eigen. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania! 

W tym roku mija 15 lat odkąd Zawidów i niemieckie Bernstadt oficjalnie stały się partnerami. Ta ważna rocznica uczczona zostanie dwudniową imprezą, która odbędzie się w najbliższy weekend, tj. 28-29 sierpnia br. w zawidowskim Parku Miejskim. Świętowanie partnerstwa miast odbędzie się wspólnie z delegacją z zaprzyjaźnionego miasta Bernstadt auf dem Eigen. 

Współpraca Zawidowa i Bernstadt to liczne projekty edukacyjne, kulturalne, wspólne inicjatywy ochotniczych staży pożarnych, ale przede wszystkim, to wzajemne zrozumienie, szacunek i przyjaźń. Warto przypomnieć, że dzięki tej współpracy oba miasta otrzymały środki unijne na duży projekt infrastrukturalny, który zaowocował tym, że w Zawidowie powstała nowoczesna sala sportowa z edukacyjnym łącznikiem, natomiast Bernstadt zmodernizowało swój budynku oświatowy. 

Zapraszamy do wspólnego świętowania w najbliższą sobotę i niedzielę!

Projekt „15-lecie współpracy miast partnerskich Zawidów i Bernstadt auf dem Eigen” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022.

Znaki instytucji współfinansującej projekt
Plakat promocyjno-informacyjny

Skip to content