Zawidów ma nowe auto do przewozu dzieci niepełnosprawnych

Fabrycznie nowy bus marki Ford będzie dowoził niepełnosprawnych uczniów z Zawidowa oraz Sulikowa do zgorzeleckiej placówki oświatowej. Na zakup nowego auta gmina otrzymała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Przypomnijmy, że na początku września br. Gmina opublikowała informację o udzieleniu zamówienia  publicznego na „Zakup i dostawę fabrycznie nowego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych”. Najkorzystniejszą ofertę złożył Dom Samochodowy Germaz z Wrocławia.

Zanim jednak Miasto zaprosiło do składnia ofert cenowych, pracownik Urzędu Miejskiego w Zawidowie, pani Monika Grabowska-Stachowicz z referatu Funduszy Pomocowych i Kontroli, opracowała wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o wsparcie finansowe do zakupu nowego pojazdu. Przyznana kwota dofinansowania to 77,6 tysięcy złotych. 

Fabrycznie nowe auto, w pełni przystosowane do przewozu niepełnosprawnych uczniów z dwóch gmin – Zawidowa oraz sąsiedniego Sulikowa, za kilka dni ruszy w trasę, wykonując codziennie kilka kursów do Szkolno-Wychowawczego Ośrodka im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu. 

Cieszymy się z nowego auta, bo gwarantuje naszym dzieciom wygodę i bezpieczeństwo podróżowania.  Jest w pełni przystosowane do ich potrzeb, ma wszelkie niezbędne atesty i nowoczesne rozwiązania – mówi burmistrz Robert Łężny.  

Środki stanowiące budżet trzeciej edycji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będą wykorzystywane na działania mające na celu wyrównywanie różnic między regionami w obszarze rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz dostępności, w tym m.in. na: likwidację barier w urzędach i placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy oraz wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, likwidację barier transportowych oraz aktywizację zawodową tych osób.

Logo PFRON, tulipan na białym tle
Skip to content