Ruszyła rozbiórka budynku po byłej szkole przyzakładowej 

Dzisiaj (14.11) firma ABM Zgorzelec, która wygrała w Zawidowie przetarg na realizację inwestycji z Polskiego Ładu, weszła na plac budowy. Rozpoczęła się rozbiórka budynku po byłej szkole przyzakładowej. Prace przy ulicy Wierzbowej wykonawca planuje zakończyć w połowie 2023 roku.

Tak jak pisaliśmy wcześniej ruszają inwestycje, na która gmina otrzymała pieniądze z rządowego programu Polski Ład. Na pierwszy rzut idzie rozbiórka budynku przy ulicy Wierzbowej. Firma ABM Zgorzelec, która wygrała przetarg na realizację 3 zadań, właśnie weszła na plac budowy. Po wyburzeniu budynku po byłej szkole przyzakładowej powstanie w tym miejscu nowoczesny budynek produkcyjny – usługowy dla potencjalnych mikro i małych przedsiębiorstw.

Przypomnijmy: „Poprawa warunków funkcjonowania mikro i małych przedsiębiorstw oraz producentów rolnych” to projekt, na który gmina pozyskała środki z rządowego Programu Polski Ład. Projekt obejmuje jeszcze następujące zadania: 

  1. Rozbiórkę budynku po byłej szkole przyzakładowej i budowie wolnostojącego jednokondygnacyjnego budynku produkcyjno – usługowego przy ulicy Wierzbowej, 
  2. Budowę targowiska miejskiego przy ulicy Słowackiego,
  3. Rozbiórkę 3 budynków pomocniczych i budowa budynku garażu dwustanowiskowego przy ulicy Grunwaldzkiej.
Logo polskiego ładu: flaga narodowa, godło polski, kształt nierównego koła w kolorze granatowym podzielony pionowymi kreskami i na czerwo podkreślony napis polski ład oraz czerwony kwadrat a koło niego napis BGK
Środki na inwestycję gmina pozyskała z rządowego programu Polski Ład. 
Skip to content