Modernizacja budynku przy ulicy Grunwaldzkiej 

Przy ulicy Grunwaldzkiej trwają prace na potężnym obiekcie. Ekipa budowlana rozpoczęła porządkowanie ostatniego piętra budynku, przygotowując je do wyburzenia. Nie ma już śladu po kotłowni, portierni i pomieszczeniu gospodarczym. Powstał tam dwustanowiskowy garaż, naprawiona została kolizja energetyczna i wymienione ogrodzenie.

Tak jak już wspominaliśmy budynek przy ulicy Grunwaldzkiej wchodzi w fazę przebudowy. Aktualnie trwają prace porządkowe na ostatnim pietrze budynku, po czym ekipa budowlana dokona rozbiórki ostatniej kondygnacji, schodów zewnętrznych i komina zewnętrznego.

Jeśli chodzi o prace wewnątrz obiektu – to tutaj firma wykona: nowe tynki, posadzki, wykładziny ścienne, malowanie ścian i sufitów, a także wymiana instalacji: wodociągowej, kanalizacyjnej, grzewczej, elektrycznej i teletechnicznej.

Wykończenie zewnętrzne to nowa elewacja, cokół, stolarka okienna i drzwiowa, stropodach, dach, obróbka blacharska, rynny, rury spustowe i parapety.

W ramach robót wykonywanych na podstawie odrębnej umowy został już wybudowany garaż dwustanowiskowy, wymienione ogrodzenie oraz wyburzone trzy budynki portierni, kotłowni oraz wolnostojący budynek gospodarczy.

W budynku przewidziano dziewięć lokali usługowo-biurowych i jeden lokal przeznaczony na siłownię. W siłowni zaprojektowano salę główną – siłownię, oraz węzeł szatniowo – sanitarny.

W każdym lokalu biurowo-usługowym zaprojektowano pomieszczenie główne oraz część socjalną z WC i przedsionkiem. Ponadto, na parterze przewidziano kotłownię i pomieszczenie techniczne.

Budynek będzie posiadał wydzieloną klatkę schodową z windą.

Na realizację inwestycji gmina pozyskała środki z rządowego programu Polski Ład.

flaga narodowa, godło państwowe, symbol polskiego ładu (nierówny okrąg, który przedzielają pionowe kreski) oraz znak banku BGK - mały czerwony kwadrat pusty w środku)
Rządowy Program Polski Ład
Skip to content