Przypominamy, że trwa obowiązkowy spis powszechny

Serdecznie zapraszamy do samospisu internetowego, poprzez wypełnienia formularza, wchodząc na stronę Głównego Urzędu Statystycznego, w terminie do 30 września. 

Aplikacja spisowa dostępna jest na tej stronie. Formularz nie jest trudny do wypełnienia – zajmuje to mniej więcej 20 minut. 

Informujemy, że w Urzędzie Miejskim w Zawidowie dostępne jest stanowisko do samospisu internetowego, gdzie można przyjść i dokonać spisu, należy jednak pamiętać o podaniu peselu osób wspólnie zamieszkujących. Na miejscu będzie czekał pracownik, który w razie problemów udzieli pomocy w przejściu całej procedury.

Jeżeli komuś nie uda się spisać internetowo, skontaktuje się z nim rachmistrz, aby przeprowadzić spis.

Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie, nie czekając na kontakt z rachmistrzem. 

WAŻNE!

Spis jest obowiązkowy – podlegają mu wszystkie osoby przebywające na terytorium kraju, także te, które nie mają stałego miejsca zamieszkania. Za brak udziału może grozić kara pieniężna lub nawet ograniczenie wolności. Te kwestie reguluje Ustawa o statystyce publicznej, przewidująca grzywnę w wysokości 5 tys. zł

 

Skip to content