Pomost w Spytkowie coraz bardziej widoczny

Dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków projektu turystycznego pn. „Witka-Smeda”- widoczna już jest konstrukcja pomostu w Spytkowie. Z biegiem czasu na pomoście zainstalowana zostanie specjalna luneta, dzięki której będzie można podziwiać uroki akwenu. 

Sporo dzieje się ostatnio w Spytkowie. Ruszyły prace budowlane związane z projektem „Witka-Smeda”. Widoczna jest już konstrukcja pomostu rekreacyjnego, który będzie zachęcał do wypoczynku nad jeziorem spragnionych kontaktu z przyrodą spacerowiczów i rowerzystów. Na pomoście zamontowana zostanie także luneta, która umożliwi obserwację akwenu z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Osoby obserwujące front robót z pewnością zauważyły, że wąski teren budowy wymusza realizację inwestycji od strony zalewu i stopniowe wycofywania się w kierunku drogi, co wydłuży nieco czas realizacji przedsięwzięcia i nie pozwala na przyspieszenie działań.

Przypomnijmy, że pomost i trasa rowerowa w kształcie pętli wzdłuż zbiornika Witka to efekt projektu unijnego pn. „Witka-Smeda – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-czeskiego – etap I”.

W realizację projektu zaangażowane są 4 samorządy: Gmina Wiejska Zgorzelec – partner wiodący w projekcie, Gmina Miejska Zawidów, Gmina Wiejska Sulików i czeskie Černousy.

Pomost w Spytkowie coraz bardziej widoczny
Logo programu Interreg V-A Republika Czeska -Polska
Skip to content