Trwa obowiązkowy spis powszechny. Ile osób jest spisanych w Zawidowie? Mamy raport z GUS

Przypominamy, że od 1 kwietnia br. trwa obowiązkowy spis powszechny, który zakończy się 30 września 2021. Sprawdź, ilu z nas się już spisało i co grozi za odmowę udziału w spisie.

Na dzień 5 lipca 2021 w Zawidowie w ramach Narodowego Spisu Powszechnego spisało się 1901 osób, niespisanych pozostaje wciąż 2231 mieszkańców – podaje w raporcie Główny Urząd Statystyczny.

Jak najłatwiej się spisać?

Poprzez aplikację spisową, która dostępna jest na TEJ stronie. Formularz nie jest trudny do wypełnienia – zajmuje to mniej więcej 20 minut. 

Urząd pomaga w spisie

Informujemy w Urzędzie Miejskim w Zawidowie dostępne jest stanowisko do samospisu internetowego, gdzie można przyjść i dokonać spisu, należy jednak pamiętać pesele osób wspólnie zamieszkujących. Na miejscu czeka także pracownik, który w razie problemów udzieli pomocy w przejściu całej procedury.

Jeżeli komuś nie uda się spisać internetowo, skontaktuje się z nim rachmistrz, aby przeprowadzić spis. 

Spis jest obowiązkowy!

Przypominamy, spis jest obowiązkowy – podlegają mu wszystkie osoby przebywające na terytorium kraju, także te, które nie mają stałego miejsca zamieszkania. 

Za brak udziału może grozić kara pieniężna lub nawet ograniczenie wolności. Te kwestie reguluje Ustawa o statystyce publicznej, przewidująca grzywnę w wysokości 5 tys. zł.

Skip to content