Urząd Stanu Cywilnego w Zawidowie podsumował miniony rok

Tyle samo dziewczynek, co chłopców, jeśli ślub to najczęściej w październiku. Urząd Stanu Cywilnego w Zawidowie podsumował 2020 rok. 

36 nowych zawidowianek i zawidowian przyszło na świat w 2020 roku, dla 13 z nich Burmistrz Miasta Zawidów wydał pierwszy dowód osobisty. 

Jeśli chodzi o imiona, jakie rodzice nadawali maluszkom, to wśród dziewczynek: Pola, Lena, Amelia, Julia, Zuzanna, wśród chłopców: Leon, Jan, Alan, Dominik, Wiktor. Najrzadziej wybierane imiona, a tym samym oryginalne: Felicja, Judyta, Bianka, Natan, Beniamin, Edward. 

U ubiegłym sezonach na „urzędowych listach przebojów” królowały Kornelie, Patrycje, Martyny, Leny, Zosie i Zuzie. Z kolei wśród chłopców prym wiodły takie imiona jak: Szymon, Marcel, Wiktor, Igor, Bruno i Ignacy.

W urzędzie zarejestrowano 31 aktów małżeństwa, w tym: 18-cywilnych, 3-wyznaniowe. Dziesięć par zawarło związek małżeński poza granicami kraju i odnotowało ten fakt w zawidowskich księgach stanu cywilnego poprzez tzw. transkrypcję aktu.

Odnotowano 2 wzmianki o rozwodzie (dotyczy tylko ślubów zawartych w zawidowskim USC).

Z prowadzonych przez zawidowski urząd rejestrów wynika, że młode pary na zawarcie związku małżeńskiego wybierają najczęściej miesiące z literą „r”. Najwięcej ślubów kierownik USC udzielił w październiku i wrześniu oraz, i tu niespodzianka, w styczniu. Na pobyt stały zameldowanych jest 3983 osób, w tym mężczyzn – 1871, kobiet – 2112.

W trakcie minionych 12 miesięcy zmarły 63 osoby, w tym Urząd Stanu Cywilnego w Zawidowie sporządził 39 aktów zgonu. 

Skip to content