Wyjątkowa „orkiestrowa” puszka trafiła do Zawidowa

Przed nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć tradycyjna kwesta odbędzie się dopiero 31 stycznia, to wyjątkowe kolorowe puszki są już w obiegu. Zawidowski sztab prowadzi stacjonarną zbiórkę w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 

Tekturowe skarbonki to jeden z nieodłącznych elementów WOŚP. Rokrocznie kwestują z nimi tysiące wolontariuszy. 

Do obiegu trafiło już 185 tysięcy stacjonarnych puszek, do Zawidowa przywędrowała pod koniec grudnia. Wyjątkowa skarbonka znajduje się w Miejskiej Biblioteki Publicznej i tam każdy może dorzucić swoją złotówkę do zakupu nowoczesnego sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Przypomnijmy, że tegoroczny finał WOŚP został przeniesiony z 10 stycznia na 31 stycznia. Decyzja o zmianie terminu podykotowana została wprowadzaniem kwarantanny narodowej. 

– Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować sztaby i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków – powiedział Jerzy Owsiak.

Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału – będziemy grali 31 stycznia – poinformował.

Pieniądze w ramach najbliższej zbiórki charytatywnej WOŚP będą zbierane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Stacjonarna puszka WOŚP jest już w Zawidowie. Znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Skip to content