ME w lekkoatletyce: Piotr Kosewicz obronił złoto w dysku!

Kilka dni temu zakończyły się paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. Złoty medal w rzucie dyskiem obronił Piotr Kosewicz! To był kapitalny występ – relacjonowały ogólnopolskie media. Serdecznie gratulujemy Piotrowi mistrzowskiego tytułu! 

W sobotę 5. czerwca br. zakończyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2021, które odbyły się w Bydgoszczy. Reprezentanci Polski zdobyli 49 medali. Na stadionie Zawiszy biało-czerwoni sięgnęli po 15 złotych, 20 srebrnych i 14 brązowych krążków. Polacy, jako gospodarze imprezy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zwyciężyła Rosja przed Ukrainą. Wcześniej w Polsce nie była organizowana tak ważna impreza w sporcie paraolimpijskim.

Niezwykle pasjonujący i emocjonujący okazał się występ naszego sportowa, Piotra Kosewicza. Zawidowianin zdobył złoty medal Mistrzostw Europy i ustanowił nowy rekord – 20,86 m. Piotr od samego początku wymieniany był w gronie faworytów, obok brązowego medalisty poprzednich mistrzostw, Roberta Jachimowicza. To był kapitalny występ – relacjonowały ogólnopolskie media, po występie Piotra.

Bydgoska impreza była największą tego typu w historii mistrzostw Europy dla sportowców z niepełnosprawnościami. To też największa impreza w sporcie paraolimpijskim na świecie przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Z ostatniej chwili: Od 1 czerwca 2021r. oficjalnym sponsorem Piotra Kosewicza jest Polska Grupa Energetyczna! 

Naszemu Mistrzowi serdecznie gratulujemy złotego medalu oraz poważnego sponsora! Życzymy kolejnej eksplozji formy na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Skip to content