Pożegnanie starszaków w zawidowskim przedszkolu

Dzisiaj tj. 17. czerwca br. w Przedszkolu Publicznym w Zawidowie odbyła się uroczystość pożegnania starszaków, które od września wstąpią w szkolne progi. Rodzice z dumą oglądali występy dzieci. Nie obyło się także bez wzruszeń i podziękowań.

W tym roku uroczystość pożegnania najstarszych dzieci odbyła się na przedszkolnym dziedzińcu. W pożegnaniu starszaków uczestniczyli rodzice, pracownicy przedszkola oraz burmistrz Miasta, Robert Łężny.

W ten ważny dla siebie dzień przedszkolaki wyglądały niezwykle odświętnie i dostojnie. Tak też odtańczyły klasycznego poloneza, którego kroki pilnie ćwiczyły od kilku tygodni. Potem recytowały wiersze i śpiewały, dziękując w ten sposób nauczycielkom i pracownikom za naukę i wychowanie podczas edukacji przedszkolnej.

Po występach przyszedł czas na życzenia i słowa podziękowania. Wielu sukcesów w szkole życzyli dzieciom dyrektor placówki, Wisława Młynek oraz burmistrz Miasta, Robert Łężny .

Nie zabrakło także wzruszeń i emocjonalnych przemówień. Za wspólnie spędzone lata podziękowała dzieciom i rodzicom wychowawczyni grupy, pani Dorota Rafalont

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci!

Rocznik 2014 był po prostu wyjątkowy. Bardzo dobrze znam każde dziecko, jego naturę, zalety i zdolności. Był w tej grupie Wesołek i Trzepak, była Smerfetka i Dominanta. Nie brakowało także małych wrażliwców i przesympatycznych złośników. Z dużym sentymentem żegnam dzisiaj moje małe myszki i prawdziwych aktorów. Będzie mi brakowało także małych wrażliwców, śpioszków i dzieci, które roboczo określałam wszędobylskimi. Jestem niezwykle szczęśliwa, że dane mi było być z Wami od samego początku. Mam nadzieję, że zostanie w Was wiele różnych doznań, emocji i lekcji, które rozkwitną w Was niczym pączki kwiatów na wiosnę. Niech Wasze sukcesy, ambicje i porażki ukształtują Was na pewnych siebie, mądrych ludzi. Polubcie naukę, bądźcie zawsze wszystkiego ciekawi i pełni optymizmu. Życzę Wami, moi kochani dużo zdrowia, wielu sukcesów i radości z realizacji marzeń.

Wam, Drodzy Rodzice życzę natomiast, rozlicznych wzruszeń i spełnienia. Dziękuję za pomoc w organizacji imprez, wycieczek i uroczystości. Dziękuję za aktywne uczestnictwo w wielu projektach, tworzenie strojów i dekoracji, a także zakup potrzebnych akcesoriów. Dziękuję za zrozumienie i wyrozumiałość w trudniejszych momentach.

Wasze dzieci były dla mnie inspiracją, radością i celem życia. 

Skip to content