Zawidów dla Ukrainy. Rusza miejska zbiórka darów

Urząd Miejski w Zawidowie, Ośrodek Kultury w Zawidowie, OSP Zawidów oraz harcerze z Kociej Skały zapraszają mieszkańców do włączenia się w zbiórkę darów na rzecz mieszkańców Ukrainy zaatakowanej przez Rosję.

Zebrane rzeczy ruszą najbliższym transportem na Lubelszczyznę, a stamtąd do naszego sąsiada – zapowiada Wojewoda Dolnośląski, Jarosław Obremski, który przesłał wczoraj do podległych mu wójtów, burmistrzów, starostów i prezydentów oficjalne pismo z prośbą o włączenie się w organizację zbiórek na rzecz Ukrainy.

Jutro tj. 2 marca br. oficjalnie rusza więc miejska zbiórka darów na rzecz uchodźców oraz osób poszkodowanych podczas działań wojennych na Ukrainie. Dary można przynosić do Ośrodka Kultury w Zawidowie w godzinach od 10.00 do 17.00 w dni robocze, od poniedziałku do piątku.  

Co zbieramy? Czego potrzebują nasi sąsiedzi?

Odzież i okrycie: koce zwykłe i termiczne, śpiwory, materace, podkładki pod materace do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, ciepłe kurtki, płaszcze przeciwdeszczowe. 

Środki higieny i czystości (wyłącznie): płyny do kąpieli, dezodoranty, pasty do zębów, bielizna damska, podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, ręczniki (w tym zmikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące, maski filtrujące lub jednorazowe. 

Żywność (wyłącznie:) żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony energetyczne, bakalie, orzechy, konserwy. 

Środki medyczne (wyłącznie): witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie, zestawy pierwszej pomocy. 

Inne: oświetlenia (w tym latarki), duża ilość baterii i power banków, zapałki, świece.

Na chwilę obecną miejska zbiórka ma charakter ciągły i może potrwać bardzo długo. O tym, kiedy ją zakończymy, przerwiemy, a potem wznowimy będzie decydował wojewoda dolnośląski. Tymczasem gorąco proszę Państwa o wsparcie walczącej Ukrainy – mówi burmistrz Robert Łężny.

Skip to content