Pilnie potrzebne łóżka polowe!

W przyszłym tygodniu między 11-15 marca przybędzie do Zawidowa 20-osobowa grupa obywateli Ukrainy. Istnieje jednak możliwość, że sąsiadów ze wschodu będzie znacznie więcej. UM w Zawidowie zwraca się do Mieszkańców z gorącą prośbą o pomoc w zorganizowaniu 20 łóżek polowych lub materacy.

Za kilka dni do Zawidowa przyjadą kolejni obywatele Ukrainy. Miasto przygotowuje się do zapewnienia im pomocy w postaci m.in. miejsc noclegowych i wyżywienia. Na chwilę obecną najistotniejsze pozostają noclegi, które doraźnie zorganizowane zostaną w zawidowskim Ośrodku Kultury. Miasto zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc w zorganizowaniu (na chwilę obecną) 20 łóżek polowych, mogą być też materace.

Jeśli dysponują Państwo takimi łóżkami lub materacami serdecznie prosimy o kontakt z UM w Zawidowie – apeluje Burmistrz Robert Łężny.

Telefon kontaktowy w tej sprawie to 75 77 88 282 wew. 101. 

Nadal niezwykle ważna pozostaje także sprawa prywatnych kwater dla ukraińskich rodzin.

Drodzy Mieszkańcy, jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany przyjęciem pod swój dach rodzin z Ukrainy bądź udostępnieniem im prywatnych mieszkań, prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim. Będziemy niezwykle wdzięczni za pomoc.

Telefon kontaktowy w tej sprawie to 75 77 88 282 wew. 101. 

Skip to content