Zawidowskie lampy uliczne rozbłysną oświetleniem LED!

Projekt pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego” wszedł właśnie w fazę realizacji. W Zawidowie zmodernizowanych zostanie 478 lamp ulicznych. Wykonawca od wczoraj ropoczął prace związane z wymianą oświetlenia. Pierwsze lampy wymianie są od wczoraj przy ulicy Zgorzeleckiej.

Przedsięwzięcie w większości obejmuje wymianę wysięgników i opraw w celu zapewnienia zgodności z normą PN-EN 13201 oraz zapewnienie efektywności energetycznej oświetlenia. Na terenie Zawidowa zmodernizowanych zostanie 478 lamp ulicznych.

W związku z robotami światła zabraknie na chwilę przy ulicy Zgorzeleckiej. To jednak krótkotrwałe niedogodności – zapewnia wykonawca robót, czyli zgorzeleckie konsorcjum firm: LIDER: FPUH ELEKTROBUD Justyna Droszcz. 

Cała inwestycja zakończ się w marcu 2023 roku.

Przypomnijmy, że projekt pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego”, powstał w partnerstwie i realizowany przez Gminę Miejską Bolesławiec (partner wiodący), GM Zgorzelec, GiM Lwówek Śląski, GM Duszniki-Zdrój, GM Lubań, MiG Bogatynia i GM Zawidów.

Całkowita wartość projektu to około 37 000 000 zł, wartość przyznanego dofinansowania to niemal 27 000 000 zł.

Zawidów przy ogólnej wartości zadania 1 971 199,25 zł otrzymał 1 478 202,32 zł dofinansowania ze środków unijnych. 

Znaki instytucji dofinansowującej i podmiotów pośredniczących
Skip to content