Społeczna akcja sprzątania Zawidowa zakończona sukcesem!

W piątek, 29 marca br. w całym mieście trwały wiosenne porządki, do których włączyło się niemal całe miasto. Akcja trwała od godziny 10.00 do 18.30. a jej efektem były trzy pełne kontenery śmieci, zebrane z różnych punktów miasta tj. terenów zielonych, sportowych, ulic i chodników. Mieszkańcy usunęli także dzikie wysypiska i doprowadzili do porządku miejskie skwery. Brawo Zawidowianie!

W wielkim sprzątaniu Miasta uczestniczyli radni i władze miasta, urzędnicy, lokalne stowarzyszenia, uczniowie i przedszkolaki wraz z wychowawcami, pracownicy Ośrodka Kultury i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Do akcji włączyli się także mieszkańcy, którzy aktywie wspierali porządkujących w trakcie porannej i popołudniowej zmiany.

Efektem tych prac są trzy wielkie kontenery odpadów…Najwięcej zebrano szklanych butelek i plastikowych opakowań, ale też zużytych mebli, opon, azbestu, części samochodowych, starych ubrań, wózków dziecięcych, pampersów, butów i materiałów poremontowych. Ekipy sprzątające poza zbiórką śmieci zajęły się także grabieniem liści i porządkowaniem miejskich skwerów.

Zawidowską akcję można śmiało podsumować jako bardzo udaną – cieszą się zawidowscy radni oraz burmistrz miasta. – Porządki odświeżył wiosenny krajobraz miasta i pokazały, że wszyscy mamy wpływ na to, jak wygląda nasze otoczenie. A do utrzymania porządku w mieście naprawdę niewiele trzeba, wystarczy śmieci wrzucać do kosza, a w przypadku zepsutego sprzętu RTV i AGD, zużytych opon itp. odwiedzić zawidowski PSZOK – przekonują samorządowcy.

Radni miejscy oraz burmistrz Miasta serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom za udział w wiosennej akcji sprzątania Zawidowa!

no images were found

Plakat promocyjny, Zawidów 2018
Skip to content