Wszystkich świętych w 2023. Mieszkańcy odwiedzają bliskich

Mieszkańcy Zawidowa odwiedzają nekropolię, porządkują nagrobki, przynoszą bliskim kwiaty i znicze. Miasto zaplanowało na ten dzień zmianę w organizacji ruchu, lepiej więc nie jeździć na pamięć.

Przez ostanie dni na cmentarzu w Zawidowie było niezwykle tłoczno. Mieszkańcy porządkowali miejsca spoczynku swoich krewnych, przynosili piękne aranżacje kwiatowe, znicze i porządkowali groby.

W środę, 1 listopada br. o godzinie 13.00 na cmentarzu komunalnym odbędzie się uroczysta msza święta w intencji tych, którzy odeszli już do Wieczności. 

W tym dniu groby odwiedzi setki mieszkańców, dlatego warto rozważyć spacer w kierunku nekropolii niż jazdę autem. Będzie prędzej i zapewne mniej nerwowo. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego stresu związanego z parkowaniem.

Zmiany w organizacji ruchu

Dojazd do cmentarza będzie możliwy jedynie ulicą Warszawską od strony ul. Pułaskiego. Wyjeżdżając z cmentarza, kierowcy powinni kierować się na ulice Cichą i Wesołą, gdzie organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

Aby ułatwić sytuację z parkowaniem, prosimy o pozostawianie pojazdów wyłącznie na wyznaczonych miejscach, takich jak parking od ul. Wilczej oraz parking od ul. Warszawskiej (po lewej stronie cmentarza).

Dzięki temu wszyscy będą mogli spędzić ten ważny dzień w spokoju, oddając hołd swoim bliskim.

Skip to content