Podwójne święto w Zawidowie – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Postaci z Bajek

Wczoraj tj. 20. listopada br. w murach szkoły panowała niezwykła atmosfera z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Zespół pedagogiczny postanowił uczcić to wyjątkowe święto w nietypowy sposób, prezentując uczniom kolorowe przedstawienie, które jednocześnie nawiązywało do innego ważnego święta – Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, obchodzonego w rocznicę urodzin Walta Disneya.

Przed wejściem uczniów do sali sportowej, przekształconej na ten dzień w zaczarowany las smerfów, w każdej z klas odbyły się pogadanki, mające na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne są ich prawa oraz jak mogą je skutecznie bronić. To był radosny dzień, ale zarazem z poważnym przesłaniem – podkreślała dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawidowie, Joanna Łuczko.

Podczas prowadzenia uroczystości uczniowie wymieniali prawa, które im przysługują – dostęp do edukacji, prawo do zabawy, odpoczynku, a także możliwość rozwijania swoich pasji i zdolności. Jako swoje obowiązki wymieniali pomoc rodzicom w codziennych czynnościach, naukę, a także szacunek do rodziców, kolegów i nauczycieli.

Po tej części apelu na scenie pojawiła się Smerfetka, a za nią inni niebiescy mieszkańcy kultowej wioski: Śpioch, Maruda, Laluś, Ważniak, Osiłek, Pracuś, Malarz Ciamajda, Zgrywus i oczywiście Papa Smerf. Nie mogło zabraknąć także czarnych charakterów: złego czarodzieja i głównego przeciwnika Smerfów – Gargamela oraz jego kota Klakiera. Wszystkie postacie zostały z dużym zaangażowaniem odegrane przez nauczycieli i pracowników szkoły.

Słowno-muzyczne przedstawienie spotkało się z entuzjastyczną reakcją ze strony dzieci.

W tym szczególnym dniu kilku uczniów zostało uhonorowanych nagrodami za aktywny udział w profilaktycznym programie „Zachowaj trzeźwy umysł”. Nagrody za konkursy, które odbyły się w ramach tego całorocznego programu, wręczyli uczniom Burmistrz Miasta, Robert Łężny, oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Anna Kozłowska.

Skip to content