W Zawidowie powstaną nowe mieszkania w ramach SIM

W ramach Społecznej Inicjatyw Mieszkaniowej (SIM)w Zawidowie powstanie docelowo 28 mieszkań. Wszystkie mają zostać przeznaczone na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Inwestycja będzie realizowana przez gminę przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Na początku grudnia 2023 roku Zawidów przystąpił do spółki SIM KZN Łużyce Sp.z o.o.. Gmina wniosła do spółki wkład pieniężny w wysokości 3 mln zł, wykorzystując środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Celem jest budowa mieszkań w ramach ustawy o Społecznych Inicjatywach Mieszkaniowych. Mieszkania te będą dostępne dla osób posiadających za niskie dochody dla potwierdzenia zdolności kredytowych. Dodatkowe wsparcie udzielane jest z Rządowego Funduszu Dopłat, poprzez kredyt preferencyjny SBC-BGK.

Na realizację zadania gminy przekazują własne działki lub wskazują działki Skarbu Państwa. W przypadku Zawidowa będzie to działka KOWR, znajdująca się obok Przychodni Rejonowej w Zawidowie.

Przygotowano wstępną analizę działki w Zawidowie, z której wynika że na działce można wybudować do 28 mieszkań. Lokale te uchodzą za nowoczesne i funkcjonalne.

Na bieżącym etapie gmina musi dokładnie określić ilość mieszkań, które zostaną wybudowane w tej lokalizacji.

Prosimy zatem Państwa opinie i ewentualne określenie zainteresowania projektem wysyłając e-mail na adres: sim@zawidow.eu

Skip to content