Zaproszenie do Crossu Gryfitów!

Stowarzyszenie Aktywny Gryfów ,,CROSS GRYFITÓW” zaprasza 1-2 czerwca 2019r. na kolejną edycję CROSSU GRYFITÓW. Dwudniowa impreza sportowa w przepięknych okolicznościach przyrody – trasy biegów i rajdu rowerowego rozciąga się niezwykłą panoramą Jeziora Złotnickiego.

Zróżnicowane pod względem trudności trasa, początkowo biegnie drogą asfaltową, później leśnymi szutrowymi kamienistymi ścieżkami nad jeziorem. Uczestników czeka sporo zakrętów, podbiegów i zjazdów. Trasa jest dynamiczna i wymagająca. Tradycyjnie start z Gryfowskiego rynku, a meta na bulwarze nad Kwisą.

W sobotę 1.06.2019r. o godz. 10:00 ,,X Bieg Gryfitów”, do wyboru dystansy 10 km i 21 km, po biegu rekreacyjny marsz Nordic Walking na dystansie ok. 7,5 km.

W niedzielę 2.06.2019r. o godz. 10:00 ,,3 Rowerowy Cross Gryfitów” MTB na dystansach 21 km i ok. 40 km.

Dla ambitnych uczestników możliwy start w obydwóch dyscyplinach który wiąże się z dodatkową klasyfikacją – w Duathlonie.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę na bulwarze nad Kwisą odbywać będą się zmagania najmłodszych podczas biegów i wyścigów rowerowych. Organizatorzy przewidują dla nich słodki poczęstunek, napoje i drobne upominki.

W tym roku ze względu na duże zainteresowanie po raz pierwszy wprowadzone zostały limity zawodników oraz rosnącą opłatę startową. Zapisy trwają do dnia 19.05.2019r. na stronie E-Gepard.eu. Dla każdego uczestnika pamiątkowy medal i koszulka oraz posiłek regeneracyjny.

W tym roku również duże zmiany w sposobie nagradzania, organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody pieniężne dla zawodników za zajęcie 1-3 miejsca w kategoriach Open oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Skip to content