Jakub Węgrzyn z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

W dniach 10-12 lipca na stadionie lekkoatletycznym w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W zawodach świetnie spisał się Jakub Węgrzyn z Zawidowa, który zdobył brązowy medal w dziesięcioboju, bardzo wymagającej i trudnej technicznie konkurencji.

17-letni Jakub Węgrzyn, podopieczny trenera Roberta Wochny, przez dwa dni biegał sprintem, skakał w dal i wzwyż, pchał kulą, biegł na 400 m oraz przez płotki, rzucał dyskiem, skakał o tyczce, rzucał oszczepem, by cały wielobój kończyć biegiem na 1500 m. Na dziesięć konkurencji Jakub siedmiokrotnie bił własne rekordy życiowe!

Jego wynik to 5996 pkt., co również okazało się rekordem życiowym w ilości uzyskanych punktów. Przy bardzo silnej konkurencji i drobnej kontuzji wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii U18. To już drugi medal Jakuba w imprezie rangi Mistrzostw Polski.

Brązowy medal Jakuba to efekt ciężkiej pracy zawodnika oraz trenera, ogromne wsparcie rodziców i klubu, to również splendor dla Zawidowa, który ostatnio zaczyna słynąć z sukcesów lekkoatletycznych.

Jakubie, WIELKIE brawa i SERDECZNE gratulacje!

Skip to content