WOŚP 2020 w Zawidowie. Licytacje, koncerty, warsztaty dla najmłodszych i kolejny rekord pobity!

WOŚP 2020 w Zawidowie już za nami. 12. stycznia na ulicach miasta mogliśmy spotkać 50 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie brakowało także innych atrakcji. W sali widowiskowej Ośrodka Kultury czekały na mieszkańców licytacje, występy artystów i warsztaty dla najmłodszych. Zobaczcie, ile pieniędzy zebrali zawidowianie! 

12 stycznia po raz 28. Zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierano na zakup sprzętu do dziecięcej medycyny zabiegowej. Do akcji ponownie dołączył Zawidów. Na ulicach miasta a także w sąsiedniej gminie Sulików pojawiło się 50 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami WOŚP.

Nie brakowało także innych atrakcji. W sali sportowej przy SP w Zawidowie rozegrano dwa turnieje sportowe, z dedykacją dla WOŚP. Pierwszymi darczyńcami byli oldboje, którzy stanęli w szranki w sobotę 11. stycznia. W turnieju wzięły udział zespoły z Zawidowa, Bolesławca, Leśnej, Miłoszowa, Olszyny oraz Radzimowa. Kolejne wydarzenie futbolowe odbyło się w niedzielny poranek, rywalizowali ze sobą juniorzy z 6 klubów sportowych: Zawidowa, Lubania, Zgorzelca i Gorlitz. 

O godzinie 15.30 orkiestrowe granie przeniosło się do sali widowiskowej Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się koncerty, licytacje i warsztaty dla najmłodszych.

Na scenie wystąpili podopieczni ze Studia Piosenki Magdy Januszkiewicz, duet Black & Blond oraz zespół ½ Salen. W przerwie między blokami licytacji zatańczyli także wychowankowie Mariusza Kozaka ze Studia Tańca „Marko”.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Na dzieci czekały warsztaty plastyczne, stoisko z balonami, wata cukrowa, popcorn i słodkie wypieki, które serwowali zawidowscy harcerze.

Najwięcej emocji wzbudziły jak co roku licytacje gadżetów. Najwyższą kwotę osiągnęło złote serduszko, które poszło za 2,5 tysiąca złotych. Za 1,5 tysiąca zł wylicytowany został kubek miejski z motywem anioła. Aby móc cieszyć się maskotką aniołka, rękodzieło wykonane przez panią Dagmarę Kierzek, trzeba było zapłacić okrągły tysiąc złotych. Licytacje energicznie poprowadzili panowie – Konrad Tkaczyk oraz Adam Domino.

Dokładny wykaz gadżetów wraz z kwotami opublikujemy Państwu jutro. 

Po podliczeniu wszystkich datków z puszek, licytacji, sprzedaży słodkich wypieków i fotobudki okazało się, że Zawidów pobił kolejny rekord, zebrał dokładnie 44.065,59 zł, czyli o 10 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku!

W imieniu zawidowskiego sztabu WOŚP wszystkim mieszkańcom serdecznie dziękujemy za hojność, olbrzymi gest i udział w tej niezwykłej orkiestrze serc!

Skip to content