Wymiana pieców – ważna informacja dla mieszkańców!

Jak informuje świdnicka organizacja realizująca w Zawidowie projekt unijny związany z wymianą starych pieców/kotłów na nowoczesne źródła ciepła, dalsze działania związane z projektem nie są nie zagrożone, pomimo epidemii koronawirusa.

Poniżej komunikat Krzysztofa Brzozowskiego, głównego operatora w projekcie. 

– Chciałbym Państwa zapewnić, że nasz projekt się nie zatrzymał, pomimo kryzysu w jakim się znaleźliśmy. Mamy wdrożonych wiele form zdalnej pracy i narzędzi do takiej pracy, co pozwala nam kontynuować realizację projektu mimo utrudnionych warunków. 

– Jak Państwo wiecie, udało nam się sprawnie przeprowadzić, jeszcze w lutym, cykl spotkań z mieszkańcami w każdej z gmin naszego projektu. Te spotkania były niezwykle ważnym elementem w realizacji projektu i gdybyśmy się z nimi spóźnili, to zapewne dzisiaj czekalibyśmy bezradnie na rozwój sytuacji, a mieszkańcy odłożyliby swoje decyzje o udziale w projekcie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Na spotkaniach udało nam się przekonać znaczną liczbę mieszkańców do korzyści płynących z usługi kompleksowej, bez której nasz projekt utknąłby w obecnej rzeczywistości na dobre. 

– Szczęśliwie, wdrożyliśmy potem taki internetowy system rezerwacji, który nie wymaga bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami [www.eko-cieplo.com]

Na portalu www.eko-cieplo.com zgłosiło się już i zarejestrowało sporo mieszkańców z Zawidowa, niemniej – jak podkreśla Krzysztof Brzozowski, główny operator w projekcie, w systemie nadal można się jeszcze rejestrować, wybierać audytorów i przygotowywać do konkursu grantowego. 

Więcej o projekcie [TU]

Skip to content