Zawidów. Jak przebiegają prace w centrum miasta?

Trwają prace budowlane na zawidowskim rynku. Na płycie rynku widać już pierwsze efekty przebudowy. Firma wykonała roboty rozbiórkowe i układa nowe chodniki i krawężniki. Zobacz, jak postępują prace na koniec września 2020 roku.

Przypomnijmy, że przebudowa zawidowskiego rynku rozpoczęła się od płyty głównej, na której firma „ABM Zgorzelec” dokonała robót rozbiórkowych. Dotychczas wykonawca sfrezował istniejącą nawierzchnię jezdni i chodników i rozebrał stare elementy infrastruktury drogowej. Aktualnie budowlańcy układają nowe chodniki i krawężniki. 

Na rynku miejskim, poza płytą główną, przebudowane zostaną chodniki okalające kamienice, parkingi, zatoka autobusowa oraz cześć drogowa.

Inwestycję podzielono na etapy, aby całkowicie nie wyłączać z ruchu centralnej części miasta. Prace prowadzone są na wygrodzonym pasie jezdni (przy Pl. Zwycięstwa) na skrzyżowaniu z ulicami Grunwaldzką, Szeroką, Niepodległości Jana Pawła II, Zgorzelecką, Cmentarną i Strzelecką.

Warto przypomnieć, iż w ramach przebudowy, ale za pieniądze miasta, na Rynku wymieniono już oświetlenie uliczne, przyłącza i hydranty. Duża cześć prac ziemnych jest już zatem wykonana.

Wykonawca inwestycji ponownie apeluje do osób, które mieszkają przy rynku oraz tych, które z rynku dojeżdżają do pracy, o korzystanie z innych miejsc postojowych, znajdujących się poza budową.

Baner z informacją o projekcie przebudowy ulicy Zwycięstwa w Zawidowie
Skip to content