Rynek w Zawidowie prawie gotowy. Kwietniowa fotorelacja

Powoli kończą się prace budowlane na zawidowskim rynku. Firma położyła już ostatnią warstwę asfaltu. Budowlańcom pozostały jeszcze do zrobienia głównie prace wykończeniowe.

Krótki opis postępu prac

Pogoda pozwoliła w końcu budowlańcom na położenie ostatniej warstwy asfaltu przy Pl. Zwycięstwa. Zakończył się też montaż wszystkich znaków pionowych. W kolejce za nimi są jeszcze znaki poziome, te pojawią się niebawem. Ostatnie szlify trwają jeszcze przy montażu metalowych barierek, które  zabezpieczają schody. 

Przebudowa Placu Zwycięstwa obejmuje tylko prace w pasie drogi. W projekcie nie znajdziemy zatem elementów małej architektury np. ozdobnej fontanny czy mebli miejskich typu ławki, donice etc. Aranżacja przestrzeni miejskiej to zupełnie nowe zadanie i odrębny projekt, który samodzielnie sfinansuje samorząd Zawidowa.

Przebudowa zawidowskiego rynku rozpoczęła się 3 sierpnia 2020 roku, inwestycję prowadzi firma ABM Zgorzelec. Prace mają potrwać do maja 2021. 

Wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu. Orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo.
Wizerunek orła białego w koronie
Skip to content