Prace na zawidowskim rynku idą pełną parą

Trwają prace budowlane na zawidowskim rynku. Widać już pierwsze efekty. Kształtu nabiera płyta główna, a także ciągi piesze. Zobacz, jak postępują prace w listopadzie.

Dużo się dzieje na zawidowskim rynku, i co najważniejsze – widać już pierwsze efekty przebudowy. Płyta główna nabrała regularnego kształtu, odsłonił się owal wybrukowany kostką bazaltową i miejsca pod małą architekturę oraz zieleńce.

Dotychczas wykonawca sfrezował istniejącą nawierzchnię jezdni i chodników oraz rozebrał stare elementy infrastruktury drogowej. Budowlańcy układają teraz nowe chodniki i krawężniki z kamienia. Niedawno wykonawca robót zajął się także przebudowę schodów i murów oporowych. 

W miejscu, gdzie przed rozpoczęciem prac budowalnych zatrzymywał się autobusy, budowlańcy usunęli drzewa oraz rozebrali elementy ciągu pieszego. Będzie tam nowa zatoka autobusowa z chodnikiem i pasem zieleni. 

Wykonawca inwestycji apeluje do osób, które mieszkają przy rynku oraz tych, które z rynku dojeżdżają do pracy, o korzystanie z innych miejsc postojowych, znajdujących się poza budową.

Baner z informacją o projekcie przebudowy ulicy Zwycięstwa w Zawidowie
Skip to content