Rynek w Zawidowie rekomendowany do dofinansowania!

Przebudowa zawidowskiego rynku powoli staje się faktem. Wniosek złożony do Funduszu Dróg Samorządowych został pozytywnie zaopiniowany przez komisję oceniającą i wpisany na listę zadań rekomendowanych do dofinansowania. – Do pełni szczęścia brakuje nam tylko jeszcze podpisu premiera i ruszamy z przetargami – mówi gospodarz Zawidowa.

Funduszu Dróg Samorządowych pozytywnie ocenił wniosek pn. „Przebudowa Placu Zwycięstwa w Zawidowie”. Bardzo dobre noty otrzymał także projekt budowlany przygotowany przez Urząd, co oznacza, że inwestycja otrzyma spore dofinansowanie tj. 80 procent całkowitej wartości inwestycji! Warto zaznaczyć, że od 1 stycznia 2019r. Gmina Zawidów jest prawnym właścicielem Placu Zwycięstwa, wcześniej prawo do tej części miasta miał Skarb Państwa, co znacznie utrudniło ubieganie się o jakiekolwiek pieniadze pozabudżetowe.  

Od kiedy jesteśmy jedynym zarządcą Placu Zwycięstwa szanse na inwestycje za pieniądze rządowe lub unijne zwyczajnie stały się realne – tłumaczy burmistrz, Robert Łężny.

Zanim ruszą pierwsze prace budowlane na zawidowskim rynku, premier musi jeszcze złożyć podpis pod listą zadań rekomendowanych do dofinansowania. Kolejne ruchy wykonuje miasto tj. wprowadza korekty w budżecie miejskim, ogłasza przetargi i szuka wykonawcy. Niemniej podstawowe zadanie zostało już wykonane – wniosek złożony przez Urząd Miejski jest na liście zadań, które otrzyma rządowe wsparcie!

Wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu. Orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo.
Wizerunek orła białego w koronie
Skip to content