Pasowanie na starszaka w zawidowskim przedszkolu

Dzisiaj, 1 października br. w zawidowskim przedszkolu odbyła się niezwykle ważna uroczystość – pasowanie na starszaka.  Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny, by jak najlepiej uczcić ten ważny dzień. Uczestniczyły także w teście wiedzy i sprawności, by na końcu złożyć ślubowanie i stać się prawdziwymi starszakami. 

„Pasowanie, to zwyczaj taki, że starszakami stają się przedszkolaki”. I tak właśnie stało się dzisiaj 1 października br. w PP w Zawidowie. Zanim jednak doszło do tej ważnej chwili, dzieci pochwaliły się recytowanymi wierszami oraz wesołymi piosenkami. Długo oczekiwany moment pasowania poprzedził jeszcze test wiedzy i sprawności fizycznej. Dzieci liczyły w różnych językach, wymieniały dni tygodnia, pory roku, a także rozpoznawały kolory i kształty. Nie ominął ich także test sprawności fizycznej, w którym musiały wykazać się sprytem i szybkością na miarę agenta do zadań specjalnych. 

Najtrudniejsza próba przyszła jednak na koniec – skosztowanie soku z cytryny. I tu niespodzianka, smakował wszystkim!

Chwilę potem dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, że będą wzorowymi przedszkolakami, które nie tylko grzeczne się bawią i pilnie uczą, ale także dbają o kolegów i przyrodę.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa w uroczystości pasowania nie mogli uczestniczyć rodzice dzieci, niemniej cała kadra przedszkolna dołożyła wszelkich starań, aby ten dzień był dla świeżo upieczonych starszaków niezapomniany i wyjątkowy.  

Uroczystego pasowania ołówkiem dokonał burmistrz Robert Łężny. Pamiątkowe książeczki oraz prezenty wręczyła dzieciom dyrektor Wiesława Młynek oraz wychowawczynie grup, pani Dorota Rafalont, Martyna Marszałek i Wiesława Marszał. Słodkie upominki z anielskim motywem wręczył dzieciom także gospodarz miasta. 

Wszystkim naszym Starszakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, doświadczeń i nowych umiejętności.


Skip to content